Instalace Workbench

Z OldComp Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Jak vybrat správnou verzi

Každá verze Workbench (WB) má minimální požadavky na verzi Kickstart (KS). Verzi vybereme také podle možností a rozšíření amigy (RAM, CPU, HDD, ...).

Kickstart 2.xx -> Workbench 2.1

Kickstart 3.xx -> Workbench 3.1 - 3.5 - 3.9

Instalace může být provedena přímo z disket a dodatečný software (SW) se musí instalovat individuálně. Tato varianta je vhodná pro omezené možnosti, jako například nízkokapacitní disk (<20MB). Další variantou je vybrat už hotový systémový balík ze stránek Classic Workbench, který je jen potřeba "aktivovat" přes systémové diskety. Vše se dá elegantně připravit přes WinUAE.

Classic Workbench

Minimalistická varianta

Jde o variantu, kdy mám pouze disketovou mechaniku (klasickou nebo třeba emulovanou) a alespoň 50MB disk. Ten může být i větší, ale pořád jsme limitování disketou a časem.

Nejprve podle verze Kickstartu stáhneme WB Classic. Pro KS 2.xx stáhneme ClassicWB GAAE, pro vyšší verzi KS stáhneme ClassicWB 68k. Prvotní instalaci provedeme na PC ve WinUAE. Poté je dobré připojit ve WinUAE další disk, ale vybrat ho jen jako složku, třeba jí pojmenovat "MIGRACE", to aby se obsah dal kopírovat v PC. Pak doporučuji spustit DirOpus (Dopus) a smazat vše ve složce "MyFiles/Music", "Games/B" (tam je hra Bloodwych) a vše v "Demos/S" (tam je demo StateofTgeArt). Pak si třeba v levém zobrazím obsah "DH0:" (tedy kořen systémového disku) a v pravém okně onu složku buď přes "DH1:" nebo "MIGRACE:". Tak a v levém dáme "Select ALL" a pak "ZIP" a název dáme "system". Po nějaké době se nám zabalí veškerý obsah DH0: do souboru system.zip a bude uložený už v PC dostupné složce.

Poté se přepneme do prostředí PC a spustíme například Total Commander. Najdeme onen "system.zip" a z menu zvolíme "Soubor - Rozdělit soubor" a zvolíme velikost 700kB. Tím se nám vytvoří několik menších souborů, které už se vlezou na disketu.